HİPNOZCU

Para sorunsalı ve birçok değerin hayattan sürülmüşlüğünü deneyimleyen insanoğlunun sıkışmışlığı aile ve toplum yapısında birçok etkiler bırakmaya devam edecektir.
İşçi olarak yaşayan Boris ve Nadya yoğun mesai gerektiren bir işte çalışmaktadırlar. Hiç bir lüksü olmayan çift az miktarda para biriktirmiştir. Boris parayı eşi Nadya’dan saklar ve sakladığı yeri hatırlayamaz. Nadya Boris’in parayı sakladığı yeri hatırlaması için eve hipnozcu çağırır. Hipnozcu Boris’i hipnoz ederek paranın yerini öğrenir. Nadya, Boris’in sırlarını öğrenme isteğine yenik düşer ve Hipnozcudan hipnoz sırasında Boris’i konuşturmasını ister. Seans sırasında aldatılmış olduğunu öğrenir. Hipnoz sonunda çiftin yoğun tartışmalarına şahit olan Hipnozcu, Boris’in ısrarlarına dayanamaz bu kez Nadya’yı hipnoz eder. Nadya’nın sırlarının ortaya çıkmasıyla çiftin tartışma boyutu artar. Paranın var olma sorunsalı ile çiftin bozulan ilişki biçimi şiddete yönelir.

Hipnozcu tartışan çifti aynı anda hipnoz ederek hafızalarını siler, sevgi telkininde bulunur. Dünya savaşlarına sebep olan ve hak ettiği parayı da bırakarak evden ayrılır.

Diğer oyunlarımıza buradan göz atabilirsiniz.

hipnozcu

  • TİYATRO DEVRİ ALEM OYUNCULARI
  • YIL 2017
  • KATEGORİ
  • ETİKETLER